English
Skip Navigation Links
O inštitutu
Zaposleni
Raziskovalna dejavnost
izobraževalna dejavnost
Indok knjižnica
Publikacije
Delo v javnem interesu
Uporabne povezave
Na vstopno stran
JAVNA NAROČILA






RAZPRAVE IN GRADIVO



NAJNOVEJŠE KNJIŽNE IZDAJE












KNJIŽNA ZBIRKA ETHNICITY







PUBLIKACIJE SODELAVCEV
INV








DRUGE OBJAVE







 




Obnova hiše
INV je končana.











Tiskanje dokumentapovečaj pisavozmanjšaj pisavo

Študija: Vstop državljanov tretjih držav za namene gospodarstva/Admitting third-country nationals for business purposes
 

Avtorja:
Romana Bešter (INV) in Janez Pirc (INV) v sodelovanju s pristojnimi predstavniki Ministrstva za notranje zadeve, agencije SPIRT Slovenija, Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Ministrstva za zunanje zadeve, Policije in Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.
Financer: Ministrstvo za notranje zadeve (v okviru programa Evropske migracijske mreže/European Migration Network  (EMN))
Obdobje trajanja študije: oktober 2014 – februar 2015
 
Študija predstavlja pregled slovenskih politik, programov in zakonodaje na področju (spodbujanja) priseljevanja tujih investitorjev, podjetnikov in drugih poslovnih oseb, ki so državljani tretjih držav. Gre za posnetek trenutnega stanja, na nekaterih področjih pa študija nakazuje tudi predvidene spremembe, ki so trenutno v pripravi.


Študija: Vstop državljanov tretjih držav za namene gospodarstva

Study: Admitting third-country nationals for business purposes
NOVICE

8-3-2024
Vabimo vas na predstavitev knjige Lászla Göncza, bo v torek, 12.3.2024 ob 17.30 uri v dvorani Arhiva Vas Vármegyei MNL (9700 Szombathely, Hefele M. u. 1.). Inštitut je sozaložnik omenjene knjige.

Več

4-3-2024
V sredo, 6. marca 2024, bo v Prešernovi dvorani SAZU v Ljubljani, potekal posvet v okviru projekta Teža preteklosti. Dediščina večkulturnega območja: primer Kočevske.

Več

22-2-2024
Sodelavec Inštituta za narodnostna vprašanja, dr. Attila Kovács, se bo v četrtek, 22. februarja 2024 ob 17. uri v prostorih Pomurskega muzeja v Murski Soboti udeležil okrogle mize z naslovom Mi vsi živeti ščemo – meje nekoč in danes. Dodana fotogalerija dogodka (23.2.2024).

Več

12-2-2024
V torek, 13.2.2024 ob 17. uri vas vabimo v prostore Kulturnega doma v Dobrovniku, na predavanje z zgodovinsko tematiko z naslovom: Temeljne prelomnice v zgodovini prekmurskih Madžarov med letoma 1918 in 1998, ki ga bo imel sodelavec dr. Attila Kovács.

Več