English
Skip Navigation Links
O inštitutu
Zaposleni
Raziskovalna dejavnost
izobraževalna dejavnost
Indok knjižnica
Publikacije
Delo v javnem interesu
Uporabne povezave
Na vstopno stran
JAVNA NAROČILA





RAZPRAVE IN GRADIVO




NAJNOVEJŠE KNJIŽNE IZDAJE










KNJIŽNA ZBIRKA ETHNICITY




PUBLIKACIJE SODELAVCEV
INV












DRUGE OBJAVE







 




Obnova hiše
INV je končana.











Tiskanje dokumentapovečaj pisavozmanjšaj pisavo

Raziskovalci

dr. Romana Bešter, višja znanstvena sodelavka
romana.bester@inv.si
Tel.: 01 200 18 86

dr. Robert Devetak, asistent z doktoratom
robert.devetak@inv.si
Tel.: 01 200 18 85

dr. László Göncz, znanstveni sodelavec 
laszlo.goncz@guest.arnes.si
Tel.: 05 972 59 42

dr. Danijel Grafenauer, znanstveni sodelavec
danijel.grafenauer@siol.net
Tel.: 01 200 18 93

dr. Boris Jesih
boris.jesih@inv.si
Tel.: 01 200 18 87

dr. Damir Josipovič,
višji znanstveni sodelavec
damir.josipovic@guest.arnes.si
Tel.: 01 200 18 77

dr. Marija Jurić Pahor, znanstvena svetnica
juric.pahor@alice.it

red. prof. dr. Miran Komac, znanstveni svetnik
miran.komac@inv.si
Tel.: 01 200 18 81

dr. Attila Kovács, višji znanstveni sodelavec
attila.kovacs@inv.si 
Tel.: 05-972-59-41

dr. Mojca Medvešek, višja znanstvena sodelavka
mojca.medvesek@inv.si
Tel.: 01 200 18 88

dr. Katalin Munda Hirnök, znanstvena svetnica
katalin.hirnok@inv.si  
Tel.: 01 200 18 82

red. prof. dr. Sonja Novak - Lukanović, višja znanstvena sodelavka
sonja.novak@inv.si
Tel.: 01 200 18 74

dr. Janez Pirc, znanstveni sodelavec
janez.pirc@inv.si
Tel.: 01 200 18 92

doc. dr. Barbara Riman
barbara.riman@guest.arnes.si

Lara Sorgo, asistentka
lara.sorgo@guest.arnes.si

dr. Sabina Zorčič
sabina.zorcic@guest.arnes.si
Tel.: 01 200 18 89

red. prof. dr. Mitja Žagar, znanstveni svetnik    
mitja.zagar@guest.arnes.si
mitja.zagar@inv.si

Tel.: 01 200 18 73
 
Mlada raziskovalka

Antonija Todić
Tel.: 01 200 18 85
antonija.todic@guest.arnes.si

NOVICE

14-12-2021
Vabljeni na okroglo mizo, ki bo 20. 12. 2021, ob 13. uri v Državnem arhiv (Pazin), na kateri bodo predstavljani publikaciji Leopolda Jurce. Sodelovali bodo: Barbara Riman, Ilija Jakovljević, Ivan Sironić – Miškulin in Mirela Mrak Kliman.

Več

1-12-2021
Vabljeni na okroglo mizo z naslovom Nemško govoreča etnična skupina prebivalcev v Republiki Sloveniji, ki bo sredo, 8. 12. 2021, ob 12. uri v Prešernovi dvorani (Dunajska cesta 104) v Ljubljani. Na okrogli mizi bodo sodelovali Christian Lautischer, Tit Turnšek, Vera Kržišnik-Bukić, Anja Moric, Miran Komac in Danijel Grafenauer, ki bo diskusijo povezoval.

Več

30-11-2021
Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerza v Mariboru in Zgodovinsko društvo dr. Franca Kovačiča v Mariboru organizirata 1. in 2. decembra 2021 znanstveni simpozij Osamosvojitev Slovenije – 30 let kasneje. Na simpoziju bosta sodelovala dva raziskovalca Inštituta za narodnostna vprašanja: dr. Danijel Grafenauer in dr. László Göncz.

Več

17-11-2021
V torek, 16. 11. 2021 smo se raziskovalci Inštituta za narodnostna vprašanja v sklopu promocija zdravja na delovnem mestu udeležili predavanja, ki ga je izvedla doc. dr. Darija Šćepanović, višja fizioterapevtka.

Več