English
Skip Navigation Links
O inštitutu
Zaposleni
Raziskovalna dejavnost
izobraževalna dejavnost
Indok knjižnica
Publikacije
Delo v javnem interesu
Uporabne povezave
Na vstopno stran
JAVNA NAROČILA





RAZPRAVE IN GRADIVO




NAJNOVEJŠE KNJIŽNE IZDAJE










KNJIŽNA ZBIRKA ETHNICITY




PUBLIKACIJE SODELAVCEV
INV












DRUGE OBJAVE







 




Obnova hiše
INV je končana.











Tiskanje dokumentapovečaj pisavozmanjšaj pisavo

Raziskovalci

dr. Romana Bešter, višja znanstvena sodelavka
romana.bester@inv.si
Tel.: 01 200 18 86

dr. László Göncz, znanstveni sodelavec 
laszlo.goncz@guest.arnes.si
Tel.: 05 972 59 42

dr. Danijel Grafenauer, znanstveni sodelavec
danijel.grafenauer@siol.net
Tel.: 01 200 18 93

dr. Boris Jesih
boris.jesih@inv.si
Tel.: 01 200 18 87

dr. Damir Josipovič,
višji znanstveni sodelavec
damir.josipovic@guest.arnes.si
Tel.: 01 200 18 77

dr. Marija Jurić Pahor, znanstvena svetnica
juric.pahor@alice.it

red. prof. dr. Miran Komac, znanstveni svetnik
miran.komac@inv.si
Tel.: 01 200 18 81

dr. Attila Kovács, višji znanstveni sodelavec
attila.kovacs@inv.si 
Tel.: 05-972-59-41

dr. Samo Kristen, višji znanstveni sodelavec
samo.kristen@inv.si
Tel.: 01 200 18 79

dr. Mojca Medvešek, višja znanstvena sodelavka
mojca.medvesek@inv.si
Tel.: 01 200 18 88

dr. Katalin Munda Hirnök, znanstvena svetnica
katalin.hirnok@inv.si  
Tel.: 01 200 18 82

red. prof. dr. Sonja Novak - Lukanović, višja znanstvena sodelavka
sonja.novak@inv.si
Tel.: 01 200 18 74

dr. Janez Pirc, znanstveni sodelavec
janez.pirc@inv.si
Tel.: 01 200 18 92

doc. dr. Barbara Riman
barbara.riman@guest.arnes.si

Lara Sorgo, asistentka
lara.sorgo@guest.arnes.si

dr. Sabina Zorčič
sabina.zorcic@guest.arnes.si
Tel.: 01 200 18 89

red. prof. dr. Mitja Žagar, znanstveni svetnik    
mitja.zagar@guest.arnes.si
mitja.zagar@inv.si

Tel.: 01 200 18 73
 
Mlada raziskovalka

Antonija Todić
Tel.: 01 200 18 85
antonija.todic@guest.arnes.si

NOVICE

14-9-2021
15. septembra 2021 bo v Novem mestu, v Kulturnem centru Janeza Trdine (Novi trg 5) organizirana okrogla miza in znanstveni posvet »Hrvati v Sloveniji«. Povod za organizacijo je praznovanje 30. obletnice samostojnosti Republike Hrvaške in Republike Slovenije in 25. letnice znanstvenega posveta Hrvati v Sloveniji, ki je potekal v Zagrebu.

Več

9-8-2021
O israživanju pograničnog prostora SLO – HR je naslov predavanja dr. Barbare Riman, ki bo 17. 8. 2021 ob 18. uri v Palčavi šiši, Plešce.

Več

25-6-2021
V okviru festivala Lent v Mariboru bo v ponedeljek, 28. 6. 2021, ob 18. uri v GT22 (Glavnem trgu 22) otvoritev razstave publikacij »Slovenskega narodopisnega Instituta Urban Jarnik«. Na razstavi bodo predstavljene tudi štiri monografije, ki so nastale pri projektu Mladi v slovenskem zamejstvu: družbeni in kulturni konteksti ter sodobni izzivi, katerega nosilec je bil Inštitut za narodnostna vprašanja.

Več

24-6-2021
Izšla je 86. številka revije Treatises and Documents / Razprave in gradivo.

Več