English
Skip Navigation Links
O inštitutu
Zaposleni
Raziskovalna dejavnost
izobraževalna dejavnost
Indok knjižnica
Publikacije
Delo v javnem interesu
Uporabne povezave
JAVNA NAROČILA






RAZPRAVE IN GRADIVO



NAJNOVEJŠE KNJIŽNE IZDAJE














KNJIŽNA ZBIRKA ETHNICITY







PUBLIKACIJE SODELAVCEV
INV








DRUGE OBJAVE







 




Obnova hiše
INV je končana.











Tiskanje dokumentapovečaj pisavozmanjšaj pisavo
Okrogla miza(2012-6-4)

Univerza na Primorskem, Znanstveno-raziskovalno središče v sodelovanju z
Inštitutom za narodnostna vprašanja
iz Ljubljane
vabi na okroglo mizo z naslovom Vloga medijev pri prikazovanju slovenskih nacionalnih manjšin, ki bo v torek, 5. junija 2012, ob 18.00 uri
v knjižnici Znanstveno-raziskovalnega središča Univerze na Primorskem (Garibaldijeva 1, Koper).
 

ostje okrogle mize bodo:
Silva Eöry (samostojna novinarka, sodelavka časnika Večer in Radia Slovenija)
Silvo Kumer(glavni urednik časopisa Novice iz Celovca)
Dr. Karmen Medica (znanstvena sodelavka UP Znanstveno-raziskovalnega središča in raziskovalka slovenske manjšine na Hrvaškem)
Mirjam Muženič (novinarka in dopisnica RTV Slovenija)
Marijana Sukič (glavna in odgovorna urednica tednika Porabje – sodelovala bo s prispevkom, ki ga bo predstavila dr. Katalin Munda Hirnök, znanstvena svetnica Inštituta za narodnostna vprašanja iz Ljubljane)
Hanzi Tomažič (glavni urednik časopisa Nedelja iz Celovca – sodeloval bo s prispevkom, ki ga bo predstavil dr. Danijel Grafenauer)
Mitja Tretjak (urednik in voditelj oddaje »Brez meje« Regionalnega RTV Centra Koper),
Dušan Udovič (odgovorni urednik časnika Primorski dnevnik iz Trsta)
Mateja Železnikar (sooblikovalka in novinarka radijske oddaje »Sotočja« na 1. programu Radia Slovenija)
  
Okroglo mizo bosta moderirala dr. Peter Sekloča (UP Znanstveno-raziskovalno središče in UP Fakulteta za humanistične študije) in dr. Danijel Grafenauer (Inštitut za narodnostna vprašanja v Ljubljani).
 
Slovenske nacionalne manjšine v Italiji, Avstriji, na Madžarskem in Hrvaškem v slovenskih množičnih medijih nimajo samoumevnega položaja, s strani posameznih javnosti tako iz zamejstva kakor iz Slovenije pa lahko pogosto zasledimo razmišljanja o problematični in nenehno marginalizirani zastopanosti kvalitetnih informacij in raznolikih vsebin o manjšinah v medijih. Diskusija bo tako skušala osvetliti nekaj aspektov sedanjih aktualnih razmer na področju medijskega prikazovanja omenjenih manjšin. Spregovorili bomo o tem, kakšne so razlike pri zastopanosti in plasiranju manjšinskih vsebin glede na tip in lociranost medijev; o tem, kakšno podobo manjšin konstruirajo procesi hegemonizacije, komercializacije in tabloidizacije v medijih; o tem, kako zagotoviti kvalitetno in celovito informacijo o dogodkih manjšin; pa tudi o tem, kakšne so strategije selekcije, promocije, marginalizacije in izključevanja manjšinskih tematik in dogodkov v slovenskem medijskem prostoru.
 
 
Okrogla miza je del projekta »Percepcija slovenske manjšine v Italiji v slovenskih medijih in komunikacijski vzvodi integracije zamejskega in slovenskega medijskega prostora«, ki ga v partnerstvu z Inštitutom za narodnostna vprašanja iz Ljubljane pod vodstvom dr. Vlada Kotnika izvaja Univerza na Primorskem, Znanstveno-raziskovalno središče s finančno podporo Javne agencije za raziskovalno dejavnost RS in Urada Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu.
Na vstopno stran  Vse novice
NOVICE

24-4-2024
V petek, dne 19. aprila sta Enoto INV v Lendavi obiskala dr. Andor Mészáros, profesor Oddelka za Srednjeevropske študije na Filozofski fakulteti Univerze Eötvös Loránd iz Budimpešte (ELTE) in mladi raziskovalec, doktorski študent oddelka Kristóf Kovács.

Več

23-4-2024
V soboto, dne 13. aprila se je sodelavec INV, dr. Attila Kovács udeležil srečanja slovenskih pravnikov v Narodnem domu v Trstu.

Več

19-4-2024
Vabimo vas na predstavitev znanstvene monografije INV z naslovom "Raznolikost v raziskovanju etničnosti: izbrani pogledi III", ki bo v sredo, 24.4.2024, ob 11. uri v sejni sobi INV.

Več

11-4-2024
Vabljeni na mednarodni simpozij, kjer bo sodelavec dr. Robert Devetak nastopil s prispevkom: Dobrodelno delovanje goriškega plemstva v desetletjih pred prvo svetovno vojno.

Več